IHS BETA ENERGY 280g Zobacz większe

IHS BETA ENERGY 280g

Nowy

Uwaga: ostatnie produkty w magazynie!

59,00 zł

Więcej informacji

IRON HORSE BETA ENERGY-280g

- Zwiększa wytrzymałość ogarnizmu

- Podnosi poziom karnozyny

- Opóźnia zmęczenie mięśni

 

IRON HORSE - Beta Energy 280g jest suplementem przed treningowym przeznaczonym dla sportowców sportów siłowo-wytrzymałościowych. β-Alanina jest aminokwasem będącym prekursorem karnozyny, zwiększającym jej stężenie w komórkach mięśniowych. Karnozyna zwiększa pojemność buforującą mięśni i podnosi próg przemian beztlenowych (lactate threshold). Opóźniając wystąpienie zmęczenia i uszkodzeń mięśni, umożliwia znaczne zwiększenie wydolności mięśniowej i objętości treningowej. Histydyna – jeden z 22 aminokwasów budujących białka, uznana za aminokwas względnie egzogenny (wg niektórych źródeł klasyfikowany jest jako aminokwas egzogenny). Zapotrzebowanie na ten aminokwas jest bardzo niewielkie, a pewna znaczenie w zaspokajaniu jego zapotrzebowania może mieć także mikroflora jelitowa. 

Histydyna bierze udział w syntezie białek, w tym – hemoglobiny. Występuje w pokarmach zasobnych w białko., czyli głownie w mięsie, jajach, drobiu i nabiale.

Z punktu widzenia sportowców wartym podkreślania jest fakt, że aminokwas ten stanowi (wraz z beta-alaniną), prekursor karnozny, dipeptydu o właściwościach antyoksydacyjnych (antydornikowych), ale przede wszystkim – buforujących. Zwiększenie ilości karnozyny w mięśniach pozwala na poprawę takich parametrów jak wytrzymałość i siła, a także przyczynia się do szybszej odnowy powysiłkowej.

Cytrynian magnezu pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, natomiast w komplecie z pirydoksyną zmniejsza uczucie zmęczenia.

Skład:

Porcja:

5g

Ilość porcji w opakowaniu:

56

Opakowanie:

280g

Zawartość:

w porcji:

Beta alanina

4500mg

L-histydyna

200mg

Cytrynian magnezu

285mg

Chlorowodorek pirodyksyny

5mg

Składniki:

Beta alanina, l-histydyna, cytrynian magnezu, chlorowodorek pirydoksyny, aromat owocowy, substancja słodząca: sukraloza.

Dawkowanie:

Jedną pełną miarkę (5g) rozpuścić w szklance wody, stosować na 20 min przed treningiem.

Akcesoria