OLIMP L-GLUTAMINE 1400 MEGA CAPS - 30 KAPSUŁEK Zobacz większe

OLIMP L-GLUTAMINE 1400 MEGA CAPS - 30 KAPSUŁEK

Nowy

19,00 zł

Więcej informacji

GLUTAMINE MEGA CAPS® to innowacyjny preparat, który zawiera 100%-tową farmaceutycznie czystą, mikronizowaną formę glutaminy w ekstremalnie wysokiej dawce 1400mg w jednej kapsułce!

Glutamina - co to jest?

Glutamina jest aminokwasem znajdującym się w wysokim stężeniu w mięśniach oraz plazmie. Jest bardzo ważna dla adaptacji tkanki mięśniowej. Magazynuje azot oraz sprzyja wytworzeniu dodatniego bilansu azotowego. Przekazuje również grupy aminowe do transaminacji i syntezy białek w mięśniach. Stanowi łącznie ponad 60% zasobów aminokwasów w mięśniach i ponad 20% w całym ciele.

Mikronizowana glutamina pomaga zwiększyć przyrost siły i beztłuszczowej masy mięśniowej. Jest silnym antykatabolikiem, który hamuje działanie enzymów niszczących białka mięśniowe. Glutamina ulega przemianie w organizmie na glutation i podnosi jego poziom do nawet o 40%. Glutation jest natomiast jednym z najsilniejszych antyoksydantów, który stabilizuje błony organelli komórkowych oraz wstrzymuje enzymy kataboliczne. Poza tym transportuje on aminokwasy w cyklu gamma glutamylowym, ułatwiając syntezę białek i wpływając na wytworzenie dodatniego bilansu azotowego.

Glutamina pomaga zwiększyć uwodnienie komórek, poziom glikogenu oraz ilość anabolicznego hormonu wzrostu, jednocześnie obniżając poziom katabolicznego kortyzolu. Aminokwas ten przyspiesza również redukcję tkanki tłuszczowej, łagodzi objawy zmęczenia minimalizując zakwaszenie komórek oraz wspomaga organizm w kształtowaniu odpowiedniej odporności.

L-GLUTAMINE 1400 MEGA CAPS to suplement diety przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie i sportowców jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu. Gwarancją tego jest jego produkcja w warunkach farmaceutycznych Olimp Laboratories - firmy z blisko 30-letnim doświadczeniem na rynku suplementów diety i odżywek.

Akcesoria

2 other products in the same category: